Witamy w Kościele Pokoju w Świdnicy – sacrum i profanum tworzą tutaj harmonijną całość.

Ewangelickie nabożeństwa odbywają się w kościele nieprzerwanie od 1657 roku. Dbamy nie tylko o sferę duchową, ale także o zmysły. Jeśli chcesz poznać największą drewnianą protestancką świątynię wpisaną na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, posłuchać muzyki organowej w barokowym wnętrzu, obejrzeć wystawę „Skarby Kościoła Pokoju”, przenocować w zabytkowych apartamentach i spróbować regionalnych przysmaków – serdecznie zapraszamy. Plac Pokoju to 300-letnie budynki i wiekowe drzewa, jedyna w Polsce tak bogata luterańska enklawa. Gościła tu szwedzka para królewska Karol XVI Gustaw i królowa Sylwia, modlili się kanclerz Helmut Kohl i premier Tadeusz Mazowiecki, odwiedziły nas kanclerz Angela Merkel i premier Ewa Kopacz, a Dalajlama XIV wraz z przedstawicielami kościołów chrześcijańskich, judaizmu i islamu podpisali Apel o Pokój. Czekamy także na Ciebie!
1au
2au
plac

Posłuchaj

AKTUALNOŚCI

Big B ambasadorem Kościoła Pokoju

Amitabh Bachchan, gwiazdor Bollywood i najbardziej znany aktor świata otrzymał tytuł ambasadora Kościoła Pokoju. „Za wykorzystanie swojego talentu i sławy dla walki o prawa dzieci, za liczne działania społeczne oraz charytatywne.

110 lat organów

Opus magnum organmistrza Schlaga, czyli symfoniczne organy Kościoła Pokoju w tym roku obchodzi 110. urodziny. To wyjątkowe brzmienie mieliśmy okazję usłyszeć w czasie zakończonego właśnie cyklu „Symfoniczne Organy Kościoła Pokoju”.

Od rozpaczy do świetności

Zielona draperia w formie kotary, śniący Jakub, aniołek w akantowej wici, wzburzone morze z latarnią, złocone kolumienki z liśćmi laurowymi …

Kościół bliżej ludzi

Nabożeństwem prowadzonym przez ks. Pawła Melera w Kościele Pokoju obchodziliśmy Pamiątkę Reformacji. 31 października 1517 roku Marcin Luter ogłosił w Wittenberdze słynne 95 tez, które zapoczątkowały odnowę Kościoła – luteranie w ostatni dzień października, podczas jednego z najważniejszych nabożeństw przypominają to wydarzenie, czytają pisma reformacyjne, nawiązują do przesłania reformatora.

Zamienić niepokój w pokój

– To spotkanie jest modlitewnym połączeniem się z ludźmi na całym świecie, którzy żyją na terenach objętych wojnami, w nienawiści i poczuciu zagrożenia. W Polsce żyjemy bezpiecznie, ale warto przypominać o tych miejscach zapalnych – mówi ks. Paweł Meler, który poprowadzi „Modlitwę o pokój na świecie” w Kościele Pokoju w niedzielę 27 października.

Jedyne takie miasto, jedyny taki kościół

– Nasz kościół został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO m.in. dzięki pionierskim rozwiązaniom architektonicznym.

Między Polską a Japonią

Setną rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Japonią i Polską uświetnił 21 października wyjątkowy koncert w Kościele Pokoju. W „Modlitwie o pokój” wystąpiło 112. chórzystów i pięciu solistów pod dyrekcją Susumu Ueda.

Symfonie jesienne

Po raz kolejny zapraszamy do Kościoła Pokoju na jesienny cykl „Symfoniczne Organy Kościoła Pokoju” w trzy kolejne piątki: 4, 11 i 25 października.

O Ebsteinie w Jaworze

– Wilhelm Ebstein przeszedł do historii medycyny, a opisana przez niego wada, która kiedyś była wyrokiem, dziś jest operowalna. Medycyna poczyniła kolosalny postęp, ale nie powinna tracić z pola widzenia tego, co jest nie mniej ważne od najnowocześniejszych technik: relacji opartej na współczuciu i zaufaniu.

Polecamy

bz
3au

Zobacz również

Muzyka w Kościele Pokoju
2a