Kościół Pokoju na top 10

„Niesamowite arcydzieło, całe z drewna, wiele detali robiących wrażenie, przepiękne organy. Naprawdę trzeba tam zajrzeć.” – to jedna z opinii na popularnym portalu turystycznym Trip Advisor, odwiedzanym przez miliony użytkowników. Na ułożonej przez nich liście 10. najciekawszych miejsc w Polsce nasza świątynia znalazła się wśród takich turystycznych gwiazd jak Wawel, rynek Starego Miasta i Kościół Mariacki w Krakowie czy zamek w Malborku.

„Niepowtarzalna atmosfera – w sumie to wystarczy by tam się znaleźć.”, „Zjawiskowy kościół, atrakcja w skali kraju.”, „Kościół, który nie miał przypominać kościoła, który z założenia miał być nietrwały zachwyca swoim pięknem. Bogato zdobione barokowe wnętrze i przepych, otoczenie i aura sprawiają że człowiek nie może oderwać wzroku.

Piękny zabytkowy ołtarz i organy, bogata i ciekawa historia kuszą. Ważny jako obiekt UNESCO. Warto!”, przekonują internauci.