• Wszystkie
  • Spotkania
  • Wydarzenia
Minister w Kościele Pokoju

Wiceminister Witold Słowik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju odwiedził 23 maja Kościół Pokoju. Towarzyszyli mu przedstawiciele Komisji Europejskiej, członkowie Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Anioł jak malowanie

Kościół Pokoju ma wiele ukrytych skarbów, które wciąż wydobywamy spod warstw wielowiekowego brudu i spod wtórnych przemalowań.

Na pewnym gruncie

W maju zakończą się prace przy posadzkach w Kościele Pokoju, za ołtarzem i wokół ambony.

Pająk pełen światła

W marcu rozpoczęła się konserwacja XVIII-wiecznego żyrandola z Hali Chrztów. Wszystkie szklane, żelazne i drewniane elementy, zdemontowane oraz zinwentaryzowane, trafiły do wrocławskiej pracowni Sławomira Oleszczuka, konserwatora, artysty szkła i witrażysty.

Deski wracają na miejsce

Ruszyliśmy ostro do przodu – relacjonuje Ryszard Wójtowicz drugi etap prac w ramach projektu „Konserwacja i renowacja drewnianego obiektu zabytkowego UNESCO – Kościoła Pokoju w Świdnicy, w celu ochrony dziedzictwa kulturowego”.

Po wiedzę na plac Pokoju

Fabian Henck z Niemiec przez miesiąc uczy się w Kościele Pokoju podstawowych prac konserwatorskich, w ramach programu Erasmus+ koordynowanego przez Landes-Gewerbeförderungsstelle des nordrhein-westfälischen Handwerks e.V.

Wizyta konserwatora

Anna Nowakowska-Ciuchera, kierownik wałbrzyskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków 15 lutego odwiedziła nasz kościół.

Hale w dobrych rękach

W Kościele Pokoju rozpoczęły się kolejne prace, rozpisane na trzy lata i na rekordowe niemal 20 mln złotych. Tym razem konserwatorzy będą odrestaurowywać mniej eksponowane części świątyni, na które dotąd trudno było o środki. Renowacji zostanie poddana Hala Polna wraz z lożami, Hala Zmarłych i Hala Pamięci wraz z tablicami komemoratywnymi i Hala Ołtarzowa.