Bliki i blaski

XVIII-wieczny żyrandol po konserwacji ponownie zawisł w Kościele Pokoju. Efekt jest olśniewający. – Wygląda jak jedna wielka rozświetlona choinka, pełna blików i blasków – opowiada Sławomir Oleszczuk, konserwator i artysta szkła, który pracował nad nim ponad pół roku.

Nasz kościół w Encyklopedii Świdnicy

Kto zbudował największą drewnianą barokową świątynię w Europie? Czym zasłużyli się bracia Czepko? Co możemy przeczytać na emporach? Co skrywa luterańskie archiwum? Odpowiedzi czekają w artykule poświęconym Kościołowi Pokoju, który w październiku ukazał się w „Encyklopedii Świdnicy”.

Pomnik z nut

Benjamin Schmolck: poeta, autor modlitw i ponad tysiąca pieśni, proboszcz Kościoła Pokoju w latach 1714-37, znakomity kaznodzieja. Od niedawna wiemy, że ten wszechstronny twórca jest także autorem 258 kantat.