Pensjonat inny niż wszystkie…

W jednym z zabytkowych budynków na placu Pokoju, w dawnym liceum ewangelickim z 1708 r. stworzyliśmy niepowtarzalny pensjonat. Historyczne otoczenie i wystrój nadają mu wyjątkowy klimat.

Tablice zdobiące wejście do pensjonatu to kamienne epitafia Johanna Christiana Leubschera, pierwszego rektora i Georga Johanna Aßmanna, pierwszego prorektora szkoły. Jedną z tablic ufundowaną w XVIII wieku dla nauczycieli przez uczniów zdobi motyw kuli ziemskiej oplecionej wężem (symbol grzechu) i motyla (dusza ulatująca do nieba). Widoki za oknami: Kościół Pokoju, 300-letnia dzwonnica, wiekowe lipy. Historia, zieleń i cisza.

Wszystkie pokoje posiadają łazienki zdobione ręcznie malowanymi kaflami, są wyposażone w lniane ręczniki,
kosmetyki i suszarki do włosów. W każdym jest antyalergiczna haftowana pościel, bezpłatny bezprzewodowy
dostęp do internetu i telewizor. Każdy pokój ma odmienny charakter:

nr 1 – niewielki, bardzo kameralny, idealny dla jednej osoby,
nr 2 – z podwójnym łóżkiem, widocznymi 300-letnimi belkami stropowymi i z aniołami,
nr 3 – jasny, z „rozbielonymi” meblami, dużą łazienką i oryginalnym łukowym sklepieniem, z dwoma łóżkami (podwójne i pojedyncze). Znajduje się na parterze i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
nr 4 – dwupokojowy apartament, z podłogą wyłożoną starymi szerokimi, ciemnymi deskami, ze stylową szafą i stolikiem. Historia jest tu na wyciągnięcie ręki: obok łóżka odsłoniliśmy fragment ściany tak, że widać konstrukcję sprzed trzystu lat, czyli drewniany szkielet wypełniony masą ze słomy i gliny.
nr 5 – kameralny, dwuosobowy,
nr 6 – apartament dla trzech osób, wyjątkowo przestronny i elegancki, z antykami i współczesnymi meblami.

Na śniadania (w cenie pobytu) zapraszamy do przytulnej jadalni z tykającym zegarem, antykami i książkami.
Gościom zapewniamy bezpłatny parking i bezpłatne zwiedzanie świątyni i wystawy „Skarby Kościoła Pokoju”
(zbiór dostępnych wcześniej tylko dla naukowców bezcennych starodruków, obrazów, naczyń liturgicznych, niezwykłych Biblii).

Nasz obiekt zdobył Nagrodę Doskonałości 2014 portalu Booking.com.
Średnia opinii dodawanych przez gości: 9,5.
Klienci docenili wysoki poziom usług oraz wyjątkowy klimat Barokowego Zakątka i placu Pokoju.

Ceny:

170 zł / pokój jednoosobowy
200 zł / pokój dwuosobowy do pojedynczego wykorzystania
300 zł/ pokój dwuosobowy.

bz_lBarokowy Zakątek
plac Pokoju 6, 58-100 Świdnica