Sami obcy

Wyjątkowo aktualny temat – asymilowanie się nowych w obcym dla nich środowisku – stał się kanwą dramatu „Sami obcy” napisanego przez świdniczankę Mariolę Mackiewicz.

Nie bez powodu tytuł nawiązuje do kultowego filmu Sylwestra Chęcińskiego „Sami swoi”. I tu, i tam pojawia się ten sam wątek: szukania dla siebie nowego miejsca do życia, poczucia obcości, oswajanie tego, co nieznane. Juliusz Chrząstowski wyreżyserował sztukę, w której grają dorośli i młodzież, uczestniczący w projekcie Alchemii Teatralnej. Premiera miała miejsce 11 września na Dworcu Głównym PKP w Świdnicy. Kolejny spektakl miał miejsce 8 października 205 r. o godz. 19.00 w Kościele Pokoju. To przestrzeń adekwatna do tematu: nasza świątynia powstała przed wiekami, kiedy podział my/oni był szczególnie mocno akcentowany. – Taka oprawa dramatu wzmocniła jego przekaz, rozmowę o losach różnych społeczności, o podziałach i granicach – mówią twórcy.

Występują: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Gosia Kępa, Krystyna Kowalonek, Bożena Kuźma, Mariola Mackiewicz, Natalia Sierzputowska, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz, Marta Żywicka-Hamdy, Krzysztof Frączek, Jacek Iwancz, Dariusz Jaros, Robert Kaśków, Krzysztof Paruch, Tadeusz Szarwaryn, ks. Roman Tomaszczuk.

Print your tickets