Chrzest pomiędzy preludiami

Matteo Messori, włoski organista, który wielokrotnie gościł na Festiwalu Bachowskim, tym razem pojawił się w Świdnicy nie tylko jako muzyk, ale również jako ojciec. „W moim kraju nie brakuje zabytków, ale jestem pod takim wrażeniem Kościoła Pokoju, że właśnie tutaj zdecydowałem się na chrzest mojej córeczki” – mówi artysta z Bolonii.

Mimo że we wschodniej części świątyni znajduje się Hala Chrztów z chrzcielnicą z 1661 roku, to uroczystość odbyła się przy ołtarzu, podczas nabożeństwa „Muzyka w liturgii” 7 sierpnia.

Organista grał preludia i fugi Bacha, a ks. bp Waldemar Pytel udzielił sakramentu półrocznej Julii Magdalenie. „Chrzest święty jest wszczepieniem Julii w krzew winny, którym jest Jezus Chrystus.

Ty, Matteo wiesz, ile wysiłku trzeba, by muzyka, którą wykonujesz, jej owoce dotknęły zmysłów słuchaczy. I za to jesteśmy Ci wdzięczni!

Tak samo będzie w życiu Julii. Czy będzie wydawała owoc wiary, zależy od tego, jak mocno będzie zasadzona w Chrystusie. Chrzest jest tego początkiem.”- mówił biskup podczas przemówienia chrzestnego. Po czytaniach odśpiewano pieśń chrzcielną Lutra.

„Kolejne dzieci też będę chciał tu ochrzcić” – zapowiedział muzyk, któremu towarzyszyła najbliższa rodzina.

Print your tickets