Plac wydziergany z włóczki

Miejska partyzantka włóczkowa, zabawy i warsztaty to niektóre z atrakcji Europejskich Dni Dziedzictwa na placu Pokoju. Europejskie Dni Dziedzictwa są wyjątkowym projektem społecznym i edukacyjnym, najważniejszym świętem zabytków Starego Kontynentu. Pomysł powstał w 1985 r. w Granadzie podczas Konferencji Rady Europy; dziś biorą w niej udział wszystkie państwa europejskie oraz Turcja, Armenia, Azerbejdżan i Gruzja.

Polska włączyła się do tej akcji w 1993 r. Co roku we wrześniu bezpłatnie udostępnia się obiekty, do których dostęp często bywa ograniczony oraz organizuje różnorodne imprezy, które promują regionalne dziedzictwo kulturowe. W ramach EDD 17 września zapraszamy na plac Pokoju, gdzie w dawnym domu dzwonnika będzie można zwiedzić z przewodnikiem wystawę „Wiara jak serce ze spiżu. Skarby Kościoła Pokoju”.

 

Dla wszystkich, niezależnie od wieku, przygotowaliśmy gry terenowe i spacery połączone z odkrywaniem tajemnic. Zwycięzców nagrodzimy piernikami z wizerunkiem Kościoła Pokoju. Najmłodsi będą mogli także posłuchać bajki „Pierniki dla króla” i polukrować pierniki pod okiem Marcin Goetza. Beata Makutynowicz (Karkonoskie Rzemiosło Artystyczne) zaproponuje warsztaty ozdabiania kawałka drewna, a Danuta Cierpik – wydzierganie placu Pokoju z włóczki. W finale o g. 19 zapraszamy na koncert Wratislavia Cantans.

Szczegóły: https://edd.nid.pl/page/calendar?id=2214&name=Centrum-UNESCO-przy-Kosciele-Pokoju

Print your tickets