Jak zyskam sobie łaskawego Boga?

Odpowiedzi na to słynne pytanie Marcina Lutra szukał ks. Bogusław Ferdek podczas swojego kazania w Kościele Pokoju w niedzielę 15 stycznia. – Reformator często zadawał sobie to pytanie w swoich rozważaniach, było ono siłą napędową jego życia. Nie straciło nic na aktualności, dlatego także dziś powinniśmy zastanowić się – jak zyskać sobie łaskawego Boga? bo inaczej skończymy, jak wymarłe dinozaury – przestrzegał z ambony ks. Ferdek.

Myśl przewodnia tygodnia „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas” (II List św. Pawła do Koryntian 5, 14-20) oraz program zostały przygotowane przez chrześcijan z Niemiec. Nieprzypadkowo.

W 1517 roku Marcin Luter, ogłaszając swoje 95 tez, wyraził niepokój wobec spraw, które postrzegał jako nadużycia w Kościele jego czasów. Rok 2017 jest 500. Rocznicą tego kluczowego dla ruchów Reformacji wydarzenia, które oddziaływało na życie zachodniego Kościoła na przestrzeni wieków. Luterańsko- rzymskokatolicka Komisja Dialogu ds. Jedności, opracowała raport zatytułowany Od konfliktu do komunii, z którego wynika, że obie tradycje podchodzą do tej rocznicy w duchu ekumenicznym, mając na uwadze nowe zrozumienie własnej historii i teologii.

 

Plan Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan:
15 stycznia godz.12.00. Kościół w Witoszowie Dolnym. Msza św. podczas której kazanie wygłosi ks. Krzysztof Wolnica ( Kościół Ewangelicko-Metodystyczny) z Wrocławia
15 stycznia godz.18.00. Ewangelicki Kościół Pokoju w Świdnicy. Nabożeństwo połączone ze szczególną intencją Modlitwy o Pokój. Kazanie wygłosi ks. prof. dr hab. Bogusław Ferdek (rz-k) z Wrocławia
19 stycznia Świdnica, Wyższe Seminarium Duchowne godz. 7.00. liturgia Słowa Bożego. Kazanie bp Waldemar Pytel ( luteranin)
19 stycznia Świdnica, Kościół Prawosławny godz.17.00. Nieszpory.
22 stycznia Świdnica, Katedra godz.17.00. Nieszpory ekumeniczne pod przewodnictwem JE bpa Ignacego Deca.

Print your tickets