Pomiędzy słowami

Zadebiutowała przed czterema laty, zainspirowana korespondencją między swoim mężem, ks. Leszkiem Czyżem a młodym chłopcem, który do niego napisał pod wpływem nabożeństwa. Coś, co w zamyśle miało być skromnym artykułem, urosło do rozmiaru książki, która zajęła autorce trzy lata.

– „Mocniejsza niż śmierć” to emocjonalny, bardzo osobisty zapis historii nieprawdopodobnej, lecz niestety prawdziwej; rzecz o sile zdolnej wyrwać człowieka z samego dna rozpaczy – opowiada Lidia Czyż.

Nauczycielka i autorka, ma na koncie trzy książki opublikowane przez Wydawnictwo WARTO. „Narodziny perły”, z miłością, stratą i uzależnieniem w tle, są powieścią o zmaganiu z cierpieniem oraz o odkrywaniu siebie i Boga, który z ziarnka piasku potrafi stworzyć perłę. Najnowsza książka, „Pozostała tylko nadzieja” jest oparta na prawdziwej historii młodej kobiety, doświadczonej przemocą i upokorzeniem. Motywacją do działania jest dla niej przede wszystkim myśl, że odnajdzie ukochanego ojca. Gdy w końcu dociera do celu, odkrywa, że chodziło o coś więcej: „Jestem pewna, że gdybym nie cierpiała, może nigdy nie szukałabym tak rozpaczliwie ojca i jego miłości. Właśnie szukając go, znalazłam miłość doskonałą i bezwarunkową.”

Lidia Czyż jest również współautorką książki „Bohaterowie wiary”, wspólnie z ks. Leszkiem Czyżem, mężem i proboszczem parafii ewangelickiej w Wiśle Malince. Pisze regularnie do czasopism „Warto”, „Nasze Inspiracje” i „Zwiastun Ewangelicki”, a także współorganizuje coroczne Śniadania dla Kobiet w Wiśle i Tygodnie Ewangelizacyjne w Dzięgielowie.

Spotkanie z Lidią Czyż w Bibliotece Miejskiej w Świdnicy 24 marca o g. 18 poprowadzi Mariola Mackiewicz, wstęp wolny.

Print your tickets