Wizyta konserwatora

Anna Nowakowska-Ciuchera, kierownik wałbrzyskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków 15 lutego odwiedziła nasz kościół.

To jej pierwsza wizyta w ramach nadzoru konserwatorskiego nad projektem „Konserwacja i renowacja drewnianego obiektu zabytkowego UNESCO – Kościoła Pokoju w Świdnicy, w celu ochrony dziedzictwa kulturowego”, finansowanym z Program Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Ryszard Wójtowicz, wykonawca prac oprowadził panią konserwator po emporach i halach, które będą poddane renowacji.

– Spodobał jej się bardzo profesjonalny sposób prowadzenia prac. Wspólnie ustaliliśmy kalendarz cyklicznych wizyt, które pozwolą na ocenę kolejnych etapów tego rozbudowanego projektu – mówi Bożena Pytel z parafii ewangelicko-augsburskiej w Świdnicy.