Koncert z owacjami

– Moim marzeniem było, by to dzieło zabrzmiało w Kościele Pokoju – mówił wzruszony Jacek Cygan podczas wykonania Kantaty Reformacyjnej.

26 października w wypełnionym po brzegi kościele usłyszeliśmy utwór, do którego ten wybitny autor napisał słowa i którego był także narratorem.

Kompozycję Stanisława Szczycińskiego wykonali Barbara Sobolewska-Szczycińska, Tomasz Lorek i Paweł Szczyciński. Towarzyszył im chór Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego i Orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych z Wałbrzycha, pod kierownictwem kompozytora, a na małych i dużych organach zagrali Zuzanna i Maciej Batorowie. Po entuzjastycznym przyjęciu kantaty przez publiczność Jacek Cygan zadeklarował, że chętnie powróci do Świdnicy w przyszłym roku.