Zamknięty Kościół Pokoju

Kościół Pokoju – największa atrakcja turystyczna Świdnicy, obiekt z Listy Dziedzictwa UNESCO – będzie zamknięty dla zwiedzających od 14 do 31 marca. Taką decyzję podjął w minioną środę ks. bp Waldemar Pytel wraz z radą parafialną, w związku z zagrożeniem koronawirusem.

– Zdecydowaliśmy się po długim namyśle, w odpowiedzialności za drugiego człowieka – mówi ks. Pytel, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Świdnicy i biskup diecezji wrocławskiej Kościoła ewangelickiego w Polsce. – Zachęcamy, aby ten niełatwy dla nas wszystkich okres był czasem wyciszenia i głębokiej refleksji nad kondycją duchową człowieka.

Odwołane zostały także wszystkie wydarzenia w kościele, m.in. konferencja „Kolory wolności” z udziałem rzecznika praw obywatelskich, planowana na 25 marca oraz koncert z okazji urodzin J.S. Bacha, 31 marca. Zawieszone są również wszystkie spotkania parafialne, natomiast porządek nabożeństw pozostaje bez zmian (czwartki o g.17.30 i niedziele o g.10). – W Wielkim Poście udział w nabożeństwach jest dla nas szczególnie istotny. Podejmujemy jednak dodatkowe środki ostrożności, m.in. odkażamy naczynia liturgiczne i dbamy o higienę według zaleceń Państwowego Inspektora Sanitarnego, a także apelujemy do osób przeziębionych o pozostanie w domu – zapewnia biskup Pytel.

Mimo że Kościół Pokoju będzie w marcu niedostępny dla turystów, to otwarty pozostaje plac Pokoju, gdzie można obejrzeć cały zabytkowy kompleks luterański. Więcej informacji: tel. 603 331 578, zwiedzanie@kosciolpokoju.pl

Print your tickets