Franco Fagioli na dobry początek

Festiwal Bachowski jak zwykle zawita do nas pod koniec lipca, ale już teraz zapraszamy na prolog. I to jaki! Mozart, Fagioli i Capella Cracoviensis to zestaw skazany na sukces.

42-letni Argentyńczyk należy do światowej czołówki kontratenorów. Mistrzowska technika i głos obejmujący trzy oktawy sprawiają, że Franco Fagioli jest stawiany na równi z takimi tuzami jak Philippe Jaroussky czy Andreas Scholl. Wykształcony wokalnie w Instytucie Sztuki Teatro Colon w Buenos Aires, zdobył rozgłos zwycięstwem w prestiżowym konkursie Bertelsmanna „New Voices” w Niemczech w 2003 roku. Od tego czasu stał się kolekcjonerem nagród; zdobył m.in. najważniejszą włoską nagrodę muzyczną Premio Abbiati, którą po raz pierwszy przyznano kontratenorowi, w 2011 roku. W tym samym czasie włoskie pismo L’Opera przyznało mu tytuł najlepszego kontratenora roku, za rolę Bertarido w „Rodelindzie” Handla na Festival della Valle d’Itria. Rozgłos przyniosły mu m.in. tytułowe partie w operach Haendla. Jego pierwszy europejski, solowy recital w 2009 roku, w wypełnionej po brzegi sali Staatsoper w Stuttgarcie zakończył się owacją na stojąco.

fot. Igor Studio / Deutsche Grammophon

Mamy nadzieję, że podobne emocje będę nam towarzyszyć w Kościele Pokoju, gdzie słynny artysta zaśpiewa arie i motety Mozarta. Zapraszamy w niedzielę 25 czerwca o g.19. To dopiero początek, za miesiąc kolejna plejada gwiazd, o których niebawem napiszemy więcej.


niedziela 25.06 Franco Fagioli
Świdnica 19:00 Kościół Pokoju

Wolfgang Amadeus Mozart: 34 Symfonia C-dur KV 338
Wolfgang Amadeus Mozart: Se l’augellin sen fugge (La Finta Giardiniera)
Wolfgang Amadeus Mozart: Ah se a morir mi chiama (Lucio Silla)
Wolfgang Amadeus Mozart: Parto, parto, ma tu ben mio (La Clemenza di Tito)

***
Wolfgang Amadeus Mozart: Deh, per questo istante solo (La clemenza di Tito)
Wolfgang Amadeus Mozart: Larghetto (Kwintet klarnetowy KV 581)
Wolfgang Amadeus Mozart: Exsultate Jubilate

Franco Fagioli kontratenor
Capella Cracoviensis

Print your tickets