• Letnia szkoła dla gości z Europy

  Unia Europejska ogłosiła 2018 rok Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego. Jednym z wielu wydarzeń, które mają pokazać naszą wspólną tożsamość oraz różnorodność i znaczenie kultury Starego Kontynentu jest program edukacyjny „V4 Heritage Academy.

 • Wizyta konserwatora

  Anna Nowakowska-Ciuchera, kierownik wałbrzyskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków 15 lutego odwiedziła nasz kościół.

 • W dwóch wymiarach

  To tytuł nowego przewodnika po placu Pokoju, który właśnie się ukazał.

 • Zaproszenie na nabożeństwo ekumeniczne

  Parafia Ewangelicko-Augsburska w Świdnicy serdecznie zaprasza do udziału w nabożeństwie ekumenicznym w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, które odbędzie się w Kościele Pokoju we wtorek 23 stycznia o godz.17.00.

 • Hale w dobrych rękach

  W Kościele Pokoju rozpoczęły się kolejne prace, rozpisane na trzy lata i na rekordowe niemal 20 mln złotych. Tym razem konserwatorzy będą odrestaurowywać mniej eksponowane części świątyni, na które dotąd trudno było o środki. Renowacji zostanie poddana Hala Polna wraz z lożami, Hala Zmarłych i Hala Pamięci wraz z tablicami

 • Życzenia od Dalajlamy

  Już po raz drugi zostaliśmy zaszczyceni życzeniami noworocznymi od Jego Świątobliwości Dalajlamy XIV. Do życzeń zostały dołączone słowa Śantidewy, buddyjskiego mnicha i uczonego z VIII w.:

 • Ratownik w todze z befką

  Pomysł był klarowny: opisać kilka osób, które zdecydowały się ratować zabytki na Dolnym Śląsku, od przydrożnych kapliczek po okazałe pałace. Kilku pasjonatów, którzy podjęli się wyzwań graniczących czasem z szaleństwem, wbrew rozsądkowi.

 • Loża w ażurach

  – Największą niespodzianką okazały się drzwi – opowiada Ryszard Wójtowicz nadzorujący konserwację loży Hochbergów. Dotąd uważano, że pochodzą one z XIX wieku, tymczasem po usunięciu trzech warstw przemalowań udało się odkryć XVII-wieczne dekoracje. – Odsłonił się także kształt oryginalnego szyldu, dzięki czemu mogliśmy zrekonstruować zamek – dodaje konserwator.

 • Parfums de Hochberg

  „Koniec świata zapachów, czyli przewrotna historia z węchem w roli głównej” otrzymała nagrodę specjalną prezydenta Świdnicy w X Ogólnopolskim Konkursie na Autorską Książkę Literacką. Książkę Marioli Mackiewicz zilustrowała Bożena Pytel z parafii ewangelicko-augsburskiej.

 • Różne wyznania, jedna modlitwa

  „Nam jest łatwo. I żyć – bo nie toczymy wojny, może tylko czasami między sobą. I wierzyć – bo nikt nas za to nie prześladuje. A więc już na samym początku mamy uprzywilejowaną pozycję.