bdezajno to marka, którą stworzyłam z pasji i chęci tworzenia oryginalnej biżuterii.

Projektowanie jest dla mnie procesem niemal alchemicznym. Zachwycają mnie najprostsze organiczne materiały: muszle, kamień, kawałek drewna wyrzucony na plaży. Wystarczy tylko dostrzec ich urodę.
Dezajno oznacza „projekt” w języku esperanto. Projektowanie zaczyna się od wzoru, który trzeba rozrysować, znaleźć odpowiednie narzędzia. Każdy nowy pomysł to także niepewność i zaciekawienie. Potem pojawia się flow, przepływ, zupełne zanurzenie w tym, co robię. Kiedy jestem w pracowni, czas płynie inaczej, a rzeczywistość zawęża się tylko do imadeł, pilników, srebra, szkła.
bp
Untitled-2

Niewyczerpanym źródłem inspiracji jest dla mnie Kościół Pokoju: motywy z jego malowideł i rzeźb przemycam w koliach i bransoletach.

Od 30 lat jestem związana z parafią ewangelicką w Świdnicy, którą prowadzi mój mąż Waldemar Pytel, biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.
Projektowanie biżuterii jest dopełnieniem działań, za które otrzymałam nagrodę „Orły Powiatu Świdnickiego”, nagrodę kulturalną prezydenta Świdnicy, wyróżnienie Świdnickiego Forum Kobiet w plebiscycie „Kobieta z Pasją” w kategorii „Kobieta w kulturze i sztuce”. Zostałam także wyróżniona przez Kapitułę Ruchu „Piękniejsza Polska” za „tworzenie piękna, którym możemy szczycić się przed światem”.
BD_L
apa