Koncert dedykowany idei rodzicielstwa zastępczego

27 września 2024 r. w Kościele Pokoju w Świdnicy, o godz. 18:30 odbędzie się finałowy koncert IX Międzynarodowego Festiwalu im. Christiana Schlaga, który jest dedykowany idei rodzicielstwa zastępczego.

Jest to już II Koncert organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy przy współpracy z Fundacją Dobrej Muzyki oraz parafią ewangelicką, który ma podkreślić jak ważne jest aby w Powiecie Świdnickim powstawały nowe rodziny zastępcze dla dzieci, które czasowo, pilnie potrzebują bezpiecznych domów. Są rodziny, w których występują różnego rodzaju kryzysy związane z chorobą, niewydolnością wychowawczą czy problemami rodzinno-mieszkaniowymi. Już dziś, na rodzinę zastępczą czeka aż 50 dzieci, a okres oczekiwana na nowy dom to aż 12 miesięcy.

Każdy z nas wie jak dzieciństwo, rodzina, dom oraz rodzinne relacje wpływają na nasze dorosłe życie, a także kondycję psychiczną. Kościół Pokoju, to szczególne miejsce, miejsce w którym dobro, rodzina, współpraca, pokój i muzyka są od zawsze. Niech zatem będzie to początek dobrej nowiny, o nowych rodzinach zastępczych dla potrzebujących dzieci!

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Zapraszamy!