Biskupi dla Aleppo

„Dar dla Aleppo” to wspólna inicjatywa biskupów z Dolnego Śląska reprezentujących różne kościoły. Akcja, której celem jest zebranie 318 tys. euro, ma wesprzeć Hospital St. Louis, jeden ze szpitali zbombardowanych podczas działań wojennych w Syrii.

Pieniądze są pilnie potrzebne na remont i sprzęt, m.in. maszynę do zdjęć rentgenowskich do operacji ortopedycznych i neurologicznych, respiratory, bronchoskop, urządzenia do echokardiografii, oczyszczania wody, utrzymywania elektryczności.

Deklarację współpracy podpisali metropolita wrocławski abp Józef Kupny, bp Ignacy Dec (biskup świdnicki), bp Zbigniew Kiernikowski (biskup legnicki), abp Jeremiasz (biskup diecezji wrocławsko-szczecińskiej Kościoła Prawosławnego), bp Włodzimierz Juszczak (biskup diecezji wrocławsko-gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego) oraz bp Waldemar Pytel (biskup diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego).

– Rozpoczęcie akcji idealnie wpisuje się w rozpoczęty Wielki Post – mówi ks. bp Waldemar Pytel, proboszcz Kościoła Pokoju w Świdnicy.

Akcja potrwa do końca czerwca. Można włączyć się w nią wysyłając esemesa o treści RATUJE na nr 72405 oraz wpłacając pieniądze na konta podane na stronie www.dardlaaleppo.pl