500 lat Reformacji – zapraszamy na plac Pokoju

Co zdarzyło się w 1517 r. w Wittenberdze? Przeciwko czemu sprzeciwiał się Marcin Luter? Jakim był człowiekiem? Ciekawostki z życia wielkiego reformatora będą tematem prezentacji multimedialnej i spaceru w niedzielę 19 marca o godz. 16 na placu Pokoju.

To pierwsze z rocznych spotkań w ramach projektu „Spotkajmy się na placu Pokoju – Rok Reformacji”, podzielonych na trzy cykle:

*„Śladami Marcina Lutra – wirtualna podróż po miejscach związanych z życiem i działalnością reformatora”, 19 marca, 10 czerwca, 10 września, g.16.
*”Muzyka w kościele ewangelickim – spotkanie połączone z demonstracją organów w Kościele Pokoju”, 30 kwietnia, 9 lipca, 8 października, g.16.
* „Architektura kościołów ewangelickich na Śląsku i w Europie”, 27 maja, 19 sierpnia, 12 listopada, g.16.

Każde z dwu-trzygodzinnych spotkań w kameralnych grupach (20-25 os.) składa się z prezentacji multimedialnej oraz spaceru połączonego ze zwiedzaniem obiektów, które w ostatnich latach przechodzą gruntowną renowację: Kościoła Pokoju, dawnej plebanii, dzwonnicy i cmentarza.

Zapraszamy na plac Pokoju 6 w Świdnicy; obowiązują zapisy mailowe: marta.miniewicz@interia.pl

Projekt jest współfinansowany
przez Gminę Miasto Świdnica