Tablice na świdnickim rynku

Na czym polega fenomen Kościoła Pokoju? Jakie ma znaczenie dla miasta i regionu? Co ma wspólnego z autorem 1200 do dziś śpiewanych pieśni? To niektóre z wątków, jakie przewijają się na nowej wystawie na rynku w Świdnicy.

„Pięćset lat protestantyzmu na Śląsku. Wierni w drodze, leśni kaznodzieje, dzieci w modlitwie” składa się z dwudziestu tablic, spośród których trzy dotyczą naszej świątyni. Ekspozycja przygotowana przez Muzeum Śląskie w Görlitz, Niemieckie Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej oraz parafię ewangelicko-augsburską w Świdnicy pokazuje w szerokim kontekście dzieje reformacji w historii Śląska. Opowiada o śląskiej tolerancji i dwuwyznaniowości Wrocławia, o polskich korzeniach protestantyzmu i o wspólnym dziedzictwie w lapidarny, przystępny i efektownie ilustrowany sposób.

Wystawa jest częścią projektu wystawienniczego „Reformacja w Europie Wschodniej”, który wędruje do kilku miast. Można ją oglądać do końca czerwca na świdnickim rynku, potem na kilka tygodni stanie na placu Pokoju.

Print your tickets