Spotkanie z muzyką w tle

Serdecznie zapraszamy świdniczan na kolejny z bezpłatnych spacerów po placu Pokoju, 9 lipca o g.16. „Muzyka w kościele ewangelickim” to temat spotkania połączonego z demonstracją dużych, odnowionych organów w Kościele Pokoju.

– To największe w regionie organy piszczałkowe, instrument symfoniczny o olbrzymich możliwościach – mówi kantor Maciej Bator.

Comiesięczne spotkania przygotowaliśmy w ramach projektu „Spotkajmy się na placu Pokoju – Rok Reformacji” dofinansowanego przez UM w Świdnicy. Składają się one z prezentacji multimedialnej oraz spaceru połączonego ze zwiedzaniem obiektów, które w ostatnich latach przeszły gruntowną renowację: świątyni, dawnej plebanii, dzwonnicy i cmentarza. Układają się w trzy cykle:

  • „Śladami Marcina Lutra – wirtualna podróż po miejscach związanych z życiem i działalnością reformatora”, 19 marca, 10 czerwca, 10 września, g.16.
  • ”Muzyka w kościele ewangelickim – spotkanie połączone z demonstracją organów w Kościele Pokoju”, 30 kwietnia, 9 lipca, 8 października, g.16.
  • „Architektura kościołów ewangelickich na Śląsku i w Europie”, 27 maja, 19 sierpnia, 12 listopada, g.16.

 

Podczas poprzednich spotkań udało nam się zajrzeć do wnętrza organów, obejrzeć wnętrze kościoła z wysokości empor i porozmawiać z malarzem Jackiem Sikorą, który w dzwonnicy ma swoją pracownię. Każde z spotkań w kameralnych grupach (20-25 os.) trwa 2-3 godz.

Zapraszamy na plac Pokoju 6 w Świdnicy; obowiązują zapisy mailowe: marta.miniewicz@interia.pl

Print your tickets