„Śląsk” razem z Lutrem

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, który występuje od blisko 65 lat, tym razem będzie koncertował w Kościele Pokoju w Świdnicy. Zespół znany przede wszystkim z repertuaru folklorystycznego stworzył, dla uczczenia 500-lecia reformacji, nowy program sakralny.

„Chcemy wyrazić największy szacunek wobec dziedzictwa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, wobec znaczenia reformacji dla kultury Polski i Europy. Podczas tworzenia tego repertuaru współpracowaliśmy z przedstawicielami Kościoła luterańskiego oraz z artystami wyznania ewangelickiego.”

W jednoczęściowym koncercie pieśni „Solus Christus” usłyszymy „Ein’ feste Burg ist unser Gott” („Warownym grodem jest nasz Bóg”) – pieśń zwaną hymnem reformacji, napisaną przez Marcina Lutra w 1529 r. oraz „Z głębokiej nędzy” do jego słów i muzyki. W programie także m.in. „Alleluja” Händla, „Sanctus” Mozarta, „Gaude Mater Polonia” i kompozycje Stanisława Hadyny, założyciela „Śląska”. W kościele wystąpi 70 śpiewaków i muzyków, których poprowadzi Jean-Claude Hauptmann.

Zapraszamy w niedzielę 1 października o g. 18. Bilety można kupić w Informacji Turystycznej na świdnickim rynku (15zł/ulgowy, 25 zł/normalny). Ze względu na koncert tego dnia kościół nie będzie otwarty dla zwiedzających.

Print your tickets