Symfonia i sonatina

Wirtuozowska piąta symfonia Charles’a-Marie Widora oraz poetycka sonatina Sigfrida Karga-Elerta składają się na program kolejnego koncertu organowego w naszym kościele.

Ch.-M. Widor pracował jako organista od 11. do 90. roku życia. Był wirtuozem organów i kompozytorem; jego symfonie organowe cieszą się popularnością wśród wykonawców, pozwalając im na zaprezentowanie swojej wirtuozerii i mocy instrumentów. Utwory Widora można usłyszeć także na wydanej niedawno pierwszej płycie z muzyką dużych organów Kościoła Pokoju. Sonatina Karga-Elerta jest rówieśniczką instrumentu – oboje pochodzą z 1909 r. Cykl regularnych bezpłatnych koncertów zapoczątkowany w ubiegłym roku cieszy się tak dużą popularnością, że na stałe wszedł już do kalendarza kulturalnych wydarzeń w Kościele Pokoju.

– Zapraszam do wieczorowego delektowania się brzmieniem największych w regionie organów piszczałkowych i pięknem barokowego wnętrza – zachęca kantor Maciej Bator, który zagra wspólnie ze swoim uczniem, nastoletnim Jakubem Monetą. Zapraszamy w piątek 29 września o godz. 18.30, wstęp wolny.

Print your tickets