Brzmienia Kościoła Pokoju

Na naszej stronie można już nie tylko zobaczyć, ale również usłyszeć Kościół Pokoju. Utwory, które prezentujemy, pochodzą z wydanej w 2017 roku płyty „Anioły wracają do gry”.

Po raz pierwszy zarejestrowano na niej dźwięk dużych organów, które przeszły gruntowną konserwację. – To obecnie największe na Dolnym Śląsku organy piszczałkowe, instrument symfoniczny o olbrzymich możliwościach – mówi kantor Maciej Bator, który gra wspólnie z żoną Zuzanną Bator i uczniem Jakubem Monetą.

Więcej o płycie: https://www.kosciolpokoju.pl/wydawnictwa/

Płytę można zamówić pod adresem: kosciol@kosciolpokoju.pl

Muzyka jest od wieków obecna w Kościele Pokoju, ściśle związana z luterańską liturgią; rozbrzmiewa także podczas Festiwalu Bachowskiego i licznych otwartych koncertów, na które serdecznie zapraszamy. Plac Pokoju to przestrzeń pełna brzmień: usłyszysz tu duże i małe organy, trzy wiekowe dzwony i karylion na dzwonnicy z 1708 r., a w kościelnym wnętrzu zobaczysz muzykujące niezliczone anioły ze swoimi instrumentami, wyposażone nawet w prawdziwe bębny. Warto do nas przyjechać, żeby przekonać się na własne oczy i uszy.