Festiwal Bachowski – szansa dla wszystkich

Zespół Les Ambassadeurs wraz z flecistą i dyrygentem Alexisem Kossenko zainauguruje 27 lipca w Kościele Pokoju Festiwal Bachowski, któremu towarzyszy motto „Przyoblekając rzeczywistość w kształt poetycki”. W czasie tegorocznej 19. edycji, która potrwa do 5 sierpnia, aż sześciokrotnie zapraszamy do naszej świątyni.

– Festiwal, którego najważniejsze wydarzenia odbywają się w Kościele Pokoju, to także hołd składany temu niezwykłemu obiektowi, który jest symbolem porozumienia. Został on zbudowany dzięki umowie pomiędzy ludźmi różnych wyznań – mówi Jan Tomasz Adamus, dyrektor artystyczny festiwalu, który rozpocznie się i zakończy w Kościele Pokoju, w niedzielę 5 sierpnia.

Podczas społecznego zakończenia zapraszamy na Scenę Otwartą wszystkich pasjonatów muzyki grających na fortepianie (wcześniej prosimy o kontakt: info@bach.pl, tel. 668 481 720).

Zachęcamy również do Społecznego Chóru Festiwalowego, który wystąpi w naszym kościele w niedzielę 29 lipca, w czasie koncertu Muzyka w Liturgii.

To szansa, żeby zaśpiewać utwory sakralne Heinricha Schütza i Michaela Praetoriusa, pod batutą Marty Monety. Próby, także dla osób bez przygotowania muzycznego, rozpoczną się w środę 27 czerwca o g. 9 w Centrum UNESCO na Placu Pokoju.

– Festiwal Bachowski to znakomita promocja Świdnicy, w skali międzynarodowej oraz budowanie prestiżu miejsca. Ludzie głodni sztuki są wszędzie: w Berlinie, Nowym Jorku, Świdnicy, Broumovie, Chełmsku Śląskim czy Paczkowie. Jedno z najistotniejszych haseł w dzisiejszych czasach to zrównoważony rozwój. A więc sztuka wszędzie, nie tylko w największych miastach – opowiada Jan Tomasz Adamus. W sobotę 4 sierpnia w Kościele Pokoju poprowadzi Capellę Cracoviensis, która wykona oratorium „Juda Machabeusz” Händla.

W tym roku wstęp na wszystkie koncerty w Kościele Pokoju, w tym na nocny koncert organowy 28 lipca o g.23, jest wolny. Na inaugurację (Les Ambassadeurs) oraz na finał (Capella Cracoviensis) obowiązują bezpłatne wejściówki, które można rezerwować pod adresem: info@bach.pl lub w sekretariacie organizatora, Świdnickiego Ośrodka Kultury. Dla właścicieli karnetów w kościele zostanie wydzielony osobny sektor. Głównymi mecenasami wydarzenia są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Świdnica.

Więcej: www.bach.pl

Print your tickets