Przez pięć stuleci

Po niedawnych emocjach związanych z Festiwalem Bachowskim zapraszamy na kolejną dawkę muzyki. W sobotę 11 sierpnia o g.17 gościmy w Kościele Pokoju chór „Ostinato” z Niemiec.

Tworzą go młodzi ludzie z okolic m.in. Drezna, Lipska, Görlitz; większość z 40. śpiewaków to studenci różnych kierunków, także muzycznych. Ich pasją jest przede wszystkim muzyka sakralna. Mimo że mieszkają w różnych miastach, starają się spotykać na comiesięcznych próbach i regularnie koncertować, pod kierunkiem Floriana Schmiedlera. Mają na koncie kilka płyt i różnorodny repertuar, począwszy od Melchiora Vulpiusa, XVI-wiecznego kompozytora muzyki kościelnej po współczesnego walijskiego twórcę Karla Jenkinsa (były muzyk rockowy, autor słynnego motywu muzycznego z reklamy firmy jubilerskiej De Beers). Cała grupa wokalna jest związana z SELK, Selbständige Evangelisch-Lutherische Kirche – Samodzielnym Kościołem Ewangelicko-Luterańskim w Niemczech.

W Kościele Pokoju śpiewacy zapraszają na koncert „Przez pięć stuleci”, nawiązujący do ubiegłorocznego jubileuszu 500-lecia reformacji. Wstęp wolny, dobrowolne datki mile widziane. Muzycy wystąpią także w Kościele Jezusowym w Cieszynie (09.08) i w Kościele Opatrzności Bożej we Wrocławiu (10.08).

Print your tickets