Zainspiruj się! 

Historia Kościoła Pokoju będzie jednym z motywów przewodnich tegorocznego Ogólnopolskiego Zjazdu Młodzieży Ewangelickiej. 21-23 września w Świdnicy spotka się kilkaset osób z parafii ewangelickich w całej Polsce.

– To przede wszystkim spotkanie, okazja do poznania się młodych ewangelików, zwłaszcza z niewielkich parafii diasporalnych – mówi ks. Paweł Meler, duszpasterz młodzieży diecezji wrocławskiej KEA. – Oprócz wątku integracyjnego równie istotny jest przekaz związany z tekstami biblijnymi, z wartościami, które są dla nas życiowym drogowskazem.

Zjazdy odbywają się od kilkudziesięciu lat, co roku w jednym z miast, w których istnieją parafie ewangelickie. Zawsze towarzyszy im przewodnie hasło.

Tegoroczne motto „Zainspiruj się!” nawiązuje zarówno do Biblii, jak i do miejsca zjazdu. – Kościół Pokoju ma tak fascynującą historię, że idealnie wpisuje się w te słowa – dodaje ks. Meler. Podczas zjazdu jest planowany koncert zespołu October Light z Chorwacji, występ grupy NiemaGOtu, która gra pełną duchowości i energii muzykę nawiązującą do Biblii oraz spektakl teatralny „Pasja” w wykonaniu Stowarzyszenia „Sztukmisja” z Wisły. W programie również seminaria z wykładowcami Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej z Wrocławia, warsztaty konserwatorskie i pieczenia pierników oraz projekcja laserowa. Zjazd zakończy się uroczystym nabożeństwem 23 września o g.10 w Kościele Pokoju. Organizatorami wydarzenia są Parafia Ewangelicko-Augsburska w Świdnicy, Ogólnopolskie Duszpasterstwo Młodzieży oraz Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Wrocławskiej.

Szczegóły na: https://www.facebook.com/OZME2018/

Print your tickets