Dąż do sprawiedliwości

Mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan stał się cyklicznym świętem ekumenizmu obchodzonym na całym świecie.

Styczniowe spotkania przyjmują różne formy. Czasami są to nabożeństwa, czasami nieszpory, modlitwy, konferencje lub spotkania. Łączy je obecność duchownych i wiernych różnych wyznań, którzy pragną wzajemnie się poznawać i budować relacje oparte na tolerancji i braterstwie. Tegoroczny Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan odbywa się pod biblijnym hasłem „Dąż do sprawiedliwości”.

W akcję włączyły się Kościoły regionu świdnickiego, zapraszając do wygłaszania gościnnych kazań duchownych różnych wyznań. W Witoszowie Dolnym, podobnie jak w świdnickiej katedrze, kazanie wygłosi biskup Waldemar Pytel. W świdnickim Kościele Pokoju będzie można natomiast usłyszeć słowo biskupa Włodzimierza Juszczaka – Biskupa Diecezji Wrocławsko-Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego.

Serdecznie zapraszamy na wszystkie nabożeństwa Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan w regionie:

Piątek, 18 stycznia (godz. 9.00) Wałbrzych – Parafia pw. Zmartwychwstania Pańskiego
Piątek, 18 stycznia (godz. 18.00) Świdnica – Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego
Sobota, 19 stycznia (godz. 9.00) Głuszyca – Parafia pw. Chrystusa Króla
Niedziela, 20 stycznia (godz. 12.00) Witoszów Dolny – Parafia pw. Nawiedzenia
Niedziela, 20 stycznia (godz.12.00) Wałbrzych – Parafia św. Józefa Robotnika
Niedziela, 20 stycznia (godz. 12.45) Konary – Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego
Niedziela, 20 stycznia (godz. 17.00) Świdnica – Katedra pw. Świętych Stanisława i Wacława
Poniedziałek, 21 stycznia (godz. 9.00) Nowa Ruda Słupiec – Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej
Poniedziałek, 21 stycznia (godz. 18.00) Stronie Śląskie – Parafia pw. św. Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa
Wtorek, 22 stycznia (godz. 18.00) Bystrzyca Kłodzka – Parafia pw. św. Michała Archanioła
Środa, 23 stycznia (godz. 7.30) Bystrzyca Górna – Parafia pw. Wniebowzięcia NMP