(S)twórcze ręce na Placu Pokoju

Malowanie na szkle, lepienie z gliny, złotnictwo, wykonywanie biżuterii, plener malarski wraz z wystawą – zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnych warsztatach artystycznych w ramach projektu „(S)twórcze ręce na Placu Pokoju”.

To cykl spotkań z historią, tradycją i rzemiosłem artystycznym, do którego zainspirowali nas twórcy Kościoła Pokoju: architekci, rzeźbiarze, snycerze, malarze, dekoratorzy, budowniczowie organów. Liczni artyści i rzemieślnicy, autorzy kształtu, wystroju i wyposażenia tego miejsca. To ich umiejętnościom, talentom i zaangażowaniu zawdzięczamy niepowtarzalny charakter i brzmienie Kościoła Pokoju. Mamy nadzieję, że będzie on inspiracją również dla Państwa. Okazją do podróży w czasie i w sobie, w poszukiwaniu własnych uzdolnień.

Za nami dwa pierwsze zajęcia: 25 kwietnia Karolina Klimek, historyk sztuki, opowiadała o piernikarskich tradycjach wywodzących się z XIII-wiecznej Świdnicy, o starych recepturach i historycznych motywach. Przywiozła repliki drewnianych foremek z całego historycznego Śląska, w których uczniowie z wrocławskich szkół prowadzonych przez Fundację Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra sami upiekli pierniki.

Warsztaty malowania na tkaninie odbyły się 5 maja. Wspólnie projektowaliśmy własne koszulki oraz zwiedziliśmy Kościół Pokoju i plac Pokoju z przewodnikiem. Kolejne zajęcia już w czerwcu, o dokładnym terminie poinformujemy Państwa wkrótce.

Projekt organizuje parafia ewangelicko-augsburska w Świdnicy,
a współfinansuje MKiDN w ramach programu
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Edukacja kulturalna.

Print your tickets