Różne odcienie radości

„Radość przeżywa się tylko wtedy, gdy sprawią się ją innym”, pisał ewangelicki teolog Karl Barth akcentując troskę i odpowiedzialność za drugiego człowieka. Okazją do poznania jego myśli będzie konferencja naukowa „Fenomen radości”, która jest jednym z istotnych wydarzeń Festiwalu Kultury Protestanckiej.

Radość to motyw przewodni tegorocznej 19. edycji festiwalu, który rozpocznie się w niedzielę 19 maja o g.10 we Wrocławiu nabożeństwem w kościele Opatrzności Bożej. Tygodniowy program jest bogaty w spotkania, koncerty, wykłady. O dojrzałej radości, o tym, jak doświadczenie życiowe wpływa na umiejętność cieszenia się i czy radość ma wymiar ekumeniczny będą mówić czterej biskupi-seniorzy: abp Alfons Nossol i abp Marian Gołębiewski z Kościoła rzymskokatolickiego oraz bp Jan Szarek i bp Ryszard Bogusz z Kościoła ewangelickiego (Oratorium Marianum, 20 maja, g.18). Podczas festiwalu usłyszymy monumentalną Mszę h-moll, jedno z najważniejszych dzieł religijnych Johanna Sebastiana Bacha, w wykonaniu solistów i zespołów Narodowego Forum Muzyki pod kierownictwem Andrzeja Kosendiaka (NFM, 22 maja, g.19).

Festiwal organizuje Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna oraz diecezja i parafia ewangelicko-augsburska.

„Interesuje nas radość w najszerszym tego słowa znaczeniu, w wymiarze teologicznym, filozoficznym, społecznym czy kulturowym. Pragniemy pokazać, w jaki sposób można ją dawać, odbierać i przeżywać, a przede wszystkim zauważać i doświadczać w skomplikowanym świecie początku XXI wieku”, piszą organizatorzy.

Wstęp na większość wydarzeń jest wolny, szczegóły na fkp.wroclaw.pl

Print your tickets