Symfonie jesienne

Po raz kolejny zapraszamy do Kościoła Pokoju na jesienny cykl „Symfoniczne Organy Kościoła Pokoju” w trzy kolejne piątki: 4, 11 i 25 października.

Podczas koncertów organowych – recitali i duetów – zabrzmi XIX i XX-wieczna organowa muzyka symfoniczna, transkrypcje organowe literatury instrumentalnej i muzyka filmowa oraz improwizacje.

– Symfoniczne organy odrestaurowane w 2016 roku to bezcenny zabytek instrumentoznawczy, który wyróżnia się spośród innych instrumentów w regionie. Przyciągają wybitnych organistów, a świdnicka XIX-wieczna wytwórnia organów firmy Schlag und Söhne jest znana jest w wielu krajach europejskich oraz w USA i RPA – mówią Zuzanna i Maciej Batorowie z Fundacji Dobrej Muzyki, która przygotowała cykl. – Chcemy pokazać możliwości, jakie daje ten zabytkowy i zarazem nowoczesny instrument zapraszając wybitnych organistów.

Pierwszym z gości jest Zuzana Ferjenčikova, która 4 października zagra m.in. utwory Jeana Guillou, Césara Francka, Franza Liszta, Johanna Sebastiana Bacha. Koncert rozpocznie się o g.18.30. Wydarzeniem towarzyszącym jest koncert kameralny we współpracy z Dolnośląskim Towarzystwem im. F. Chopina, z udziałem Tomasza Maruta, Iwony Sukienik (fortepian), Magdaleny Wachowskiej (mezzosopran), Karola Lipińskiego-Brańka (skrzypce). Początek o g.18.30, w piątek 27 września.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, zapraszamy.

Print your tickets