Big B ambasadorem Kościoła Pokoju

Amitabh Bachchan, gwiazdor Bollywood i najbardziej znany aktor świata otrzymał tytuł ambasadora Kościoła Pokoju. „Za wykorzystanie swojego talentu i sławy dla walki o prawa dzieci, za liczne działania społeczne oraz charytatywne.

Za propagowanie dobra, tolerancji i szacunku dla każdego człowieka. W uznaniu zasług na rzecz budowania pokoju na świecie i z wdzięcznością za wizytę złożoną w Kościele Pokoju”, uzasadnił bp Waldemar Pytel wręczając aktorowi dyplom podczas poniedziałkowych uroczystości na Uniwersytecie Wrocławskim. Dzień wcześniej Amitabh Bachchan odwiedził Kościół Pokoju, gdzie wspomniano także jego ojca Harivansha Raia Bachchana, który jest uważany za największego poetę XX wieku tworzącego w hindi.

– Rozumiem tę wizytę jako kolejny krok w procesie budowania pokoju na świecie. Oczekujemy na takich ludzi, jak pan. Ludzi niosących nie zło, ale niosących dobro, abyśmy mogli zachować ten świat dla innych. Przed nami wiele do zrobienia, dlatego chcemy być znakiem – znakiem dobra, nadziei, pokoju i miłości – przywitał biskup Pytel aktora, który jest także Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF i Ambasadorem Fundacji Nelsona Mandeli.

Gwiazdor zwany „Big B” ze względu na wzrost i pozycję w przemyśle filmowym jest uhonorowany wieloma odznaczeniami, m.in. francuskim Orderem Narodowym Legii Honorowej. Podczas kilkudniowego pobytu na Dolnym Śląsku spotkał się m.in. z Olgą Tokarczuk i z prezydentem Jackiem Sutrykiem. Został również odznaczony przez prof. Adama Jezierskiego, rektora UWr medalem „300-lecia Uniwersytetu Wrocławskiego” oraz przez wojewodę dolnośląskiego Jarosława Obremskiego orderem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Print your tickets