Słowa na trudny czas

Już blisko tysiąc osób obejrzało nasze niedzielne nabożeństwo, które po raz pierwszy transmitowaliśmy online. – To było dla mnie nowe doświadczenie; przyznam, że niełatwo jest duszpasterzowi mówić w kościele bez udziału wiernych.

Brakowało mi obecności parafian, kontaktu wzrokowego, i rozmów przy wyjściu. Najbardziej nowoczesne technologie nie zastąpią bezpośredniego bycia razem -mówi ks. bp Waldemar Pytel. Przyznaje jednak, że łączność online pozwoliła dotrzeć do większej niż zwykle liczby osób, a liczny, ciepły odzew był dla niego miłym zaskoczeniem.

Wpisy na FB, maile, SMS-y dostaliśmy z całej Polski i z zagranicy:

„Proszę przyjąć serdeczne podziękowania za możliwość obejrzenia transmisji nabożeństwa w internecie. Nie należę do parafii ani nawet do kościoła luterańskiego, ale duchowo bardzo mi blisko do niego. Serdecznie pozdrawiam”.


„Słowa na dzisiaj robią wrażenie. Trudno pocieszyć człowieka słabej wiary. A jednak. Dziękuję”.


„Mój Drogi Pastorze, świetny pomysł z nabożeństwem online. Jestem pod wrażeniem, jak profesjonalnie została przeprowadzona transmisja. Jakość dźwięku i obrazu była rewelacyjna. Oczywiście rozważanie i modlitwa jak zwykle na najwyższym poziomie, ale to akurat u księdza standard. Miałem w ten weekend być w Świdnicy i chciałem przyjść na nabożeństwo. Niestety, z powodu wprowadzonych restrykcji zostałem w Dublinie. Dzięki tej transmisji mogłem poczuć cząstkę domu tutaj, tak daleko!”.


„Księże biskupie, to nabożeństwo przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Cała forma transmisji, jak i treść rozważania idealnie wychodzą naprzeciw potrzebom ludzi w tym czasie”.

 

Niektórym brakowało pieśni, inni uważają, że całość była za krótka i oczekują pełnego nabożeństwa. – Wszystkie opinie weźmiemy pod uwagę przygotowując kolejne nabożeństwo online, na które serdecznie zapraszam – mówi proboszcz Kościoła Pokoju. W niedzielę 29 marca 5. Czasu Pasyjnego, która nosi łacińską nazwę Judica- od pierwszych słów Psalmu 43, 1: „ Bądź sędzią moim, Boże” w Kościele ewangelickim inspiracją do rozmyślań będą słowa z listu do Hebrajczyków 13, 12-14 – zachęcam wszystkich do ich osobistej lektury.

– Oswajam się z tą nową formą przekazu i z nową sytuacją, której teraz doświadcza każdy z nas. Przynosi ona wiele obaw i niepewności, ale jednocześnie jest dla nas wszystkich szansą – na to, żeby docenić kontakt z bliskimi i zauważyć małe radości, które nam umykały w codziennym pośpiechu – dodaje biskup Pytel.

Print your tickets