Kościół wciąż zamknięty

Kościół Pokoju wciąż jest zamknięty, zarówno dla turystów, jak i dla wiernych. Początkowe ograniczenie obowiązujące do 31 marca zdecydowaliśmy się przedłużyć, aż do odwołania.

– Kierujemy się przede wszystkim odpowiedzialnością i troską o innych, respektujemy także ministerialne zalecenia zabraniające zgromadzeń – mówi ks. bp Waldemar Pytel.

Odwołane są nabożeństwa z udziałem wiernych, koncerty, spotkania parafialne. Zostały zawieszone wszelkie prace remontowe, prowadzone w ostatnich latach z dużym impetem. Bardzo nam zależy, żebyśmy jednak byli w kontakcie, na miarę obecnych możliwości. Staramy się dotrzeć do Waszych domów poprzez internet: obchodziliśmy koncertowo urodziny Bacha na łączach, serdecznie zapraszamy do transmisji online nabożeństw w każdą niedzielę o g.10.

Zachęcamy także do lektury tekstów zamieszczonych na tej stronie: o kościele, o placu Pokoju, o naszych cennych zbiorach, wydawnictwach. Przybliżają one nasz obiekt, jego historię i wyjątkowość. – Proszę nie rezygnować z planów odwiedzin Kościoła Pokoju, tylko przesunąć je na potem. Będziemy się cieszyć Państwa wizytą, gdy przyjdzie ku temu odpowiedni czas – mówi biskup Pytel.

Print your tickets