Kościół Pokoju w światowych mediach

Przed nami kolejne niedzielne nabożeństwo, które będziemy obchodzić w niemal pustym kościele. Właśnie ten kadr – biskup Waldemar Pytel pomiędzy fotografiami parafian w ławkach opustoszałego Kościoła Pokoju podczas nabożeństwa wielkanocnego – obiegł światowe media.

Washington Post, pod tytułem „Jak świat obchodził Wielkanoc podczas pandemii”, umieścił to zdjęcie obok fotografii papieża Franciszka wygłaszającego ”Urbi et Orbi” w pustej Bazylice św. Piotra, a także fotografii innych kościołów na całym świecie, od Barcelony, przez Nagasaki, po Nairobi.

– Niezwykle poruszające są te ujęcia: święta w samotności, pozbawione obrzędowości, w pustych domach i świątyniach. Jednak ich istota, radość ze zmartwychwstania Chrystusa, pozostaje nienaruszona i jest dla nas wsparciem w tym trudnym czasie – mówi proboszcz Kościoła Pokoju. Jego zdjęcia pojawiły się także w Der Spiegel, Financial Times, The Citizen, TVN 24, Polsat, Radio RMF FM.

Kościelne ławki wypełniają portrety parafian i sympatyków. – To tylko namiastka rzeczywistej obecności, ale chcemy w ten sposób „ocieplić” wnętrze i podkreślić, że wciąż jesteśmy razem. Wszystkich, którzy chcą być z nami co niedzielę w ten symboliczny sposób zapraszam do nadsyłania swoich fotografii na adres: kosciol@kosciolpokoju.pl – zachęca Bożena Pytel z parafii ewangelicko-augsburskiej w Świdnicy.

Najbliższe nabożeństwo, 26 kwietnia będzie sprawował biskup Waldemar Pytel. Zapraszamy na łącza o g.10.

Fot. Maciej Kulczynski/EPA-EFE/Shutterstock

Book your tickets

Translate »
Konserwacja Kościoła Pokoju w ŚwidnicyWpłać na zrzutkę!