Otwieramy!

Od piątku 15 maja zapraszamy Państwa ponownie do Kościoła Pokoju. – Bardzo się cieszymy, że znowu możemy się zobaczyć. Cisza i pustka panujące przez dwa miesiące na placu Pokoju były dla nas dojmujące. To widok i odczucia, jakich wcześniej nie znaliśmy.

Epidemia pokazała, że to miejsce żyje przede wszystkim dzięki Wam i dla Was – mówią Bożena Pytel i ks. bp Waldemar Pytel, gospodarze obiektu.

Z okazji otwarcia wszyscy odwiedzający nas w weekend 15-17 maja wraz z zakupem cegiełki upoważniającej do wejścia otrzymają specjalny list od biskupa. Dodatkowo dziesięć pierwszych osób lub rodzin, które odwiedzą nas w najbliższy piątek, otrzyma nową planszówkę „Jak zbudowano Kościół Pokoju w Świdnicy”. To wyjątkowa gra edukacyjna, wymyślona przez świdnickich licealistów; nie można jej kupić – będzie prezentem dla Państwa.

Przez wszystkie majowe weekendy przygotowaliśmy szereg atrakcji: – „piątek o piątej” – 22 i 29 maja o g.17 proponujemy zwiedzanie-niespodziankę; szczegóły już wkrótce na stronie; – „koncertowa sobota” – 16, 23 i 30 maja o g.12 zapraszamy na minikoncert w wykonaniu naszego kantora, dr. Macieja Batora; – „z wizytą w niedzielę” – 17, 24 i 31 maja o g.12 po Kościele Pokoju będzie osobiście oprowadzał ks. bp Waldemar Pytel. Kościół Pokoju będzie otwarty od poniedziałku do soboty w g.9-18, a w niedziele w g.12-18. Staramy się zachować obowiązujące zasady bezpieczeństwa: w kościele będą wyłożone maty dezynfekujące oraz płyny do dezynfekcji.

Prosimy Państwa o korzystanie z maseczek i zachowanie stosownych odległości. Zachęcamy do zwiedzania kościoła, ale także do spacerów po placu Pokoju, który teraz pięknie się zieleni i rozbrzmiewa śpiewem ptaków. Jego wnętrze okolone kilometrowym murem to swoiste arboretum z 200-letnimi lipami, z wiekowymi dębami, kasztanowcami, jaworami i modrzewiami. Miejsce kojące, refleksyjne, idealne dla wszystkich zmęczonych długą izolacją w domach. Zapraszamy!

Print your tickets