Weekend pełen atrakcji

W najbliższy weekend serdecznie zapraszamy do Kościoła Pokoju, gdzie przygotowaliśmy dla Państwa szereg atrakcji.

– „piątek o piątej” – 22 maja o g.17 o kościele, jego otoczeniu, gospodarzach i wielowątkowej historii opowie Aneta Augustyn, dziennikarka, autorka przewodnika „W dwóch wymiarach” (książkę będzie można kupić na miejscu). Na zwiedzających czekają także prezenty-niespodzianki.

Osoby, które nie mogą być z nami na żywo, zachęcamy do wysłuchania w piątek o g.18.30 online kilkuminutowego nagrania z nowego cyklu „Muzyczna miniatura na wielkie organy”;

– „koncertowa sobota” – 23 maja o g.12 zapraszamy na minikoncert w wykonaniu naszego kantora, dr. Macieja Batora;

– „z wizytą w niedzielę” – 24 maja o g.12 po kościele oprowadzi ks. bp Waldemar Pytel.

Kościół jest otwarty dla zwiedzających od tygodnia; w ubiegły weekend odwiedziło nas 200 osób.

– Bardzo wzruszające były te pierwsze spotkania. Przez dwa miesiące towarzyszyły mi tylko zdjęcia parafian, a teraz mogłem mówić do ludzi, rozmawiać z nimi, odpowiadać na pytania. Epidemia była czasem pokory, na placu Pokoju skończyło się to, co wydawało się niezmienne: gwar, rozmowy w różnych językach, wycieczki z całego świata. Wracamy krok po kroku do aktywności i uczymy cieszyć się tym, co małe – opowiada bp Pytel, który w minioną niedzielę oprowadzał i każdemu z gości wręczał powitalny list.

Wśród zwiedzających było małżeństwo z Wrocławia, które o g. 10 wysłuchało nabożeństwa online, a dwie godziny później już było w Świdnicy, żeby posłuchać biskupa na żywo.

 

Kościół został przystosowany do przepisów sanitarnych: jest zaopatrzony w maty dezynfekujące i płyny do dezynfekcji. Goście są proszeni o korzystanie z maseczek i zachowanie odpowiednich odległości. Zapraszamy do zwiedzania od poniedziałku do soboty w g.9-18, a w niedziele w g.12-18.

W niedzielę 31 maja o g.10 po raz pierwszy od czasów epidemii zostanie odprawione nabożeństwo z udziałem wiernych.

Print your tickets