Otwieramy nasze bramy – nabożeństwo w realu

Po ponad dwumiesięcznej przerwie powracamy do nabożeństw z udziałem wiernych. – Zwlekałem z tą decyzją dość długo; mimo że tęsknię za spotkaniami z wiernymi, to ich zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze.

Obserwuję rozwój epidemii i uznałem, że możemy już zaczynać, ostrożnie i odpowiedzialnie – mówi ks. bp Waldemar Pytel. W niedzielę 31 maja o g.10 odprawi nabożeństwo z okazji Zesłania Ducha Świętego.

– To szczególne ważne dla chrześcijan święto, oby Duch Święty przyniósł nam spokój i wzmocnił nas w tym niełatwym czasie. Nabożeństwo rozpoczniemy utworem „Otwierajcie piękne bramy, w Boży Dom prowadźcie mnie”, który obecnie brzmi szczególnie wymownie. 300-letnia pieśń, którą napisał Benjamin Schmolck, najbardziej znany z pastorów Kościoła Pokoju, do dziś jest śpiewana przez luteran na świecie. Będzie motywem przewodnim naszego nabożeństwa, w trakcie którego zostanie udzielona komunia święta – zapowiada biskup.

Przypomnijmy, że Kościół Pokoju od dwóch tygodni jest otwarty dla turystów, a w każdy weekend proponujemy dodatkowe atrakcje. Ponieważ zbliża się Dzień Dziecka, tym razem szczególnie mile będą widziane rodziny z dziećmi: – „piątek o piątej” – 29 maja o g.17 będziemy poszukiwać skarbów na placu Pokoju wspólnie z przewodniczkami Martą Miniewicz i Anną Motyką, – „koncertowa sobota” – 30 maja o g.12 zapraszamy na minikoncert: kantor dr Maciej Bator zagra wspólnie z synami, 5-letnim Leonardem i 7-letnim Bernardem; w tym rodzinnym wykonaniu usłyszymy Psalm 90 /Bert Matter/ i Hayducki /Mikołaj z Krakowa/. – „z wizytą w niedzielę” – 31 maja o g.12 na osobistą gawędę o Kościele Pokoju zaprasza jego gospodarz, ks. bp Waldemar Pytel. Staramy się dostosować do obowiązujących wymogów sanitarnych: przy wejściu do kościoła są wyłożone maty dezynfekujące; prosimy Państwa o korzystanie z płynu do dezynfekcji i maseczek oraz o zachowanie wymaganych odległości. Zapraszamy!

Print your tickets