Kościół w kolorze – do dzieła!

Świdnicki Kościół Pokoju z roku na rok odzyskuje dawny blask i barwy dzięki wieloletniej renowacji. Nie tylko konserwatorzy mają przywilej przywracania mu zapomnianych barw – zapraszamy dorosłych i dzieci do zabawy we własnoręczne kolorowanie rysunków związanych z naszym kościołem.

Tym razem prezentujemy wybrane epitafia z wnętrza świątyni. Zdaniem specjalistów drewniane epitafia z XVII i XVIII w. nie mają sobie równych pod względem wartości historycznej i urody; tworzą one unikatowy Szlak Epitafiów. Odnowione są już wszystkie, część w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Lśnią płatkowym złotem, srebrem i nasyconymi barwami – mieni się na nich biel, ugier, siena naturalna, siena palona, czerwień żelazowa, cynober, umbra naturalna i palona, ziemia zielona, ultramaryna, błękit nieba, zieleń szmaragdowa, czerń kostna, sadza, lak zielony i czerwony.

Nasze rysunkowe propozycje są zapowiedzią wydawnictwa, które ukaże się niebawem: kolorowanki z wszystkimi 31. epitafiami i tablicami cechowymi, opracowanej przez Elżbietę Woś. Zachęcamy do wydrukowania rysunku i wypełnienia go kolorami. Na 20 pierwszych osób, które przyjdą do nas z kolorowanką, czeka nagroda – gra planszowa, o tym jak zbudowano Kościół Pokoju.

Zapraszamy!
https://kosciolpokoju.pl/kolorowanki/

Print your tickets