Roz-ANIEL-enie, czyli o niezwykłej anielskiej aukcji w Kościele Pokoju

Anioły pokochały plac Pokoju już dawno temu, śmiało zawłaszczając swą obecnością i plafony barokowej świątyni, i jej rozliczne empory czy też , wyposażone w muzyczne atrybuty, przysiadły sobie wdzięcznie na prospekcie organowym. W trudnym pandemicznym czasie, ale też już czując nadchodzący czas Bożego Narodzenia, uformowały się nowe zastępy anielskie…

Nowa formacja ręcznie wykonanych (Hand Made by Mariola M) Angelusów spieszy więc już gromadą, by rozanielić serca tych, którzy sympatyzują z Kościołem Pokoju w jakikolwiek sposób, a chcieliby sobie lub swym bliskim sprawić drobną przyjemność w postaci anielskiego symbolu. Niciane i koronkowe ozdoby wykonane na szydełku przez wierną ambasadorkę świdnickiego zabytku mogą posłużyć jako oryginalne ozdoby zawieszone na ścianie, w oknie, pod lampą, by swoimi kolorami i kształtami radować nasze oczy. Chętnie potowarzyszą nam w jesienno-zimowym czytaniu i posłużą za książkową zakładkę.

 

Niektóre z nich skomponowały się już w rodziny i oprawione w ramy są gotowe ozdobić każde wnętrze. Przyozdobią też z wrodzoną gracją nasze drzewka świąteczne, wypierając produkowane masowo świecidełka. Są dumne z siebie, bo są eko (wykorzystano nici z odzysku i zapasy babcinych koronek), ale też niepowtarzalne i między ich niteczkami znaleźć można wiele serdeczności i życzliwości.

Anioły są już na naszym wybiegu, więc proszę je oglądać i wybierać. W galerii anielskiej znajdują się różne modele (od 12 do 30 cm) i czekają na swych uanielonych właścicieli.Rzucamy więc hasło „Roz-Aniel siebie i innych”, a przy tym weź udział w szlachetnej akcji/aukcji wspierającej Kościół Pokoju, która właśnie się rozpoczyna!

Anioły są w różnych wielkościach: największe 25-30 cm ( kosztują 20 zł), a najmniejsze ok 12 cm (10 zł), średnie ok. 15-20 cm (15 zł) każdy z nich jest trochę inny, ale każdy piękny, osobno zapakowany i może być uroczym prezentem. Anioły w ramkach do powieszenia na ścianie – idealne do pokoju dziecięcego, choć nie tylko, kosztują 30 zł, jest jeszcze płócienna torba z naszytym aniołem (20 zł).

Całą kolekcję można oglądać od poniedziałku do soboty od g. 10.00 do g. 15.00 w Kościele Pokoju.
Polecamy także kontakt mailowy: kosciol@kosciolpokoju.pl lub telefoniczny 603331578.
Zamówienie możemy wysłać pocztą. Zapraszamy!

Print your tickets