Nabożeństwo wielkanocne w TVP3

Po raz pierwszy w Kościele Pokoju usłyszymy dwóch duchownych prowadzących dialog z różnych miejsc – kazanie dialogowe uświetni nabożeństwo retransmitowane w Niedzielę Wielkanocną w TVP3 o g.15.50.

– Jesteśmy w trudnym, niepewnym czasie, podczas kolejnej fali pandemii, ale Wielkanoc pozostaje ta sama, jej charakter jest niezmienny. To wciąż dobra nowina, radosne święto, które chcemy podkreślić tym wyjątkowym nabożeństwem – mówi ks. bp Waldemar Pytel, który poprowadzi kazanie wspólnie z ks. Pawłem Melerem.

– Zaczerpniemy z Księgi Wyjścia, z opowieści o wyjściu Izraelitów z Egiptu i przejściu wraz z Mojżeszem przez Morze Czerwone. Ten fragment Biblii jest dobrym przyczynkiem do tego, by mówić o zwątpieniu, pozornie straconych nadziejach, o tym, że wszystko zaczyna się na dnie. Jak często bywa w życiu, gdy nie widzimy perspektyw. Chcemy mówić o przejściu przez dolinę cienia i śmierci do nowych perspektyw – dodaje biskup.

O oprawę muzyczną nabożeństwa zadbał kantor Maciej Bator, który zaprosił dwóch trębaczy i trzech wokalistów. – Przygotowaliśmy fragment kantaty Dietricha Buxtehudego „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem”, a pieśni kościelne będą opracowane również z brzmieniem trąbki i profesjonalnych wokalistów – zapowiada kantor.

Gospodarze Kościoła Pokoju zapraszają w niedzielę wielkanocną nie tylko przed telewizory, ale także do samego kościoła.

– Wielki Tydzień to czas wyciszenia i namysłu. Warto poddać refleksji naszą zmienność, podatność na wpływy: wszak ten sam tłum, który w Niedzielą Palmową wiwatuje, widząc Jezusa, kilka dni później krzyczy: ukrzyżuj go! Wielki Piątek dla luteran jest zawsze dniem wolnym, wypełnionym ciszą, rozważaniami nad Golgotą, nad per crucem ad lucem – mówi bp Pytel.

Zapraszamy na nabożeństwo w Wielki Czwartek o g. 17.30, w Wielki Piątek o g. 10 i w niedzielę o g.10. Wszystkie nabożeństwa będą dostępne także online. Kościół Pokoju jest dostosowany do obowiązującego reżimu sanitarnego.

Print your tickets