Esperantyści z muzyką dawną

Serdecznie zapraszamy na koncert „Kameraty Autentik”, w poniedziałek 9 sierpnia w Kościele Pokoju o g.17 (wstęp wolny).

Zespół wykonuje muzykę baroku i renesansu; Inna Stawniczuk zagra na virginale, Jan Olczyk na kontrabasie ina lutni, Viktor Yuts na fletach barokowych, Aleksander Yuts na skrzypcach. Świdnicki występ jest częścią Międzynarodowego Kongresu Esperantystów Chrześcijan, który trwa od 7 do 14 sierpnia w Legnicy.

„Zapraszamy wszystkich esperantystów, którzy chcą aktywnie spędzić czas w chrześcijańskiej atmosferze”, zachęca Śląski Związek Esperancki, organizator kongresu, który wypełnią wspólne modlitwy i nabożeństwa, wykłady, lekcje esperanto oraz koncerty.

Ubiegłoroczny kongres nie odbył się z powodu pandemii; decyzją zarządu KELI został przełożony na obecny rok. KELI (Kristana Esperantista Ligo Internacia – Międzynarodowa Liga Chrześcijańskich Esperantystów) została założona w 1911 roku podczas Powszechnego Kongresu Esperanta w Antwerpii. Jej członkowie wywodzą się głównie z kościołów protestanckich.