370 lat – zapraszamy do udziału w jubileuszu Kościoła Pokoju!

Koncerty, spotkania autorskie, wernisaż wystawy, spektakl teatralny, zwiedzanie kościoła wirtualne i „na żywo”, jubileuszowe nabożeństwo.

Przed nami wyjątkowy wrześniowy tydzień, zaplanowaliśmy go z nadzieją, że zechcecie się Państwo z nami spotkać.

Program:

4 września, Kościół Pokoju, godz. 11.30 — koncert laureatów konkursu organowego
5 września, Kościół Pokoju, godz. 17.00  — wernisaż wystawy „Liber apertus est qui est vitae – reformacja w numizmatach od XVII do XXI w.”, scenariusz Magdalena Karnicka, Muzeum Narodowe we Wrocławiu (informacje o wystawie w języku ukraińskim)
6 września, Kościół Pokoju, godz. 17.00  — koncert kameralny, Duo Grzesiak – skrzypce / Zuzanna Bator i Maciej Bator – organy
7 września, Kościół Pokoju, godz. 19.00  — spektakl „Sami obcy” (tekst w języku ukraińskim będzie wyświetlany na ekranie)
8 września, plebania  — VR, czyli wirtualne zwiedzanie kościoła z Karoliną Wójtowicz, zapisy mailowe
8 września, Kościół Pokoju — zwiedzanie kościoła (miejsca na co dzień niedostępne) z głównym konserwatorem Ryszardem Wójtowiczem, zapisy mailowe
8 września, Teatr Miejski, godz. 19.00  —  muzyczny wieczór autorski Tomasza Żółtko [koncert odwołany z powodu choroby artysty]
9 września, Miejska Biblioteka Publiczna, godz. 18.00  — spotkanie autorskie z ks. Sławomirem Sikorą, prowadzenie Mariola Mackiewicz
10 września, Kościół Pokoju, godz. 19.00  — koncert jubileuszowy, Capella Cracoviensis, Jan Tomasz Adamus, „Drogi do Bacha, kantaty przedbachowskie”
11 września, Kościół Pokoju, godz. 10.00  — uroczyste nabożeństwo jubileuszowe z udziałem bp. Jerzego Samca, zwierzchnika Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

Na spacery 8 września należy wcześniej się zapisać:

– o godz. 17.00 spacer z Ryszardem Wójtowiczem, głównym konserwatorem Kościoła Pokoju. Dowiecie się Państwo jak wyglądają najbardziej niedostępne zakamarki kościoła, wejdziecie do lóż i na empory. Porozmawiamy o sposobach konserwacji i utrzymania zabytku. Mailowe zapisy ruszają od 01.09.2022. adres: kosciol@kosciolpokoju.pl (ilość miejsc ograniczona).

– w godz. 15.-17.30 wirtualny spacer z Karoliną Wójtowicz, która przedstawi aplikację na platformę Oculus VR stworzoną specjalnie dla Kościoła Pokoju, kody QR do obsługi modeli 3D w AR (Augmented Reality na smartfony), wydruki 3D elementów wnętrza, a także tyflomapy (mapy dotykowe) dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Porozmawiamy o nowym spojrzeniu na odbiór i naukę obiektów zabytkowych. Zapisy na wirtualny spacer ruszają od 01.09.2022. czekamy na zgłoszenia pod adresem: zapisyvr@gmail.com Spacer, z uwagi na jego specyfikę, jest dedykowany dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 10 roku życia. Zapraszamy także osoby z Ukrainy, będzie tłumacz!

Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny.