Pomoc dla Szopienic

27 stycznia wybuch gazu zniszczył kamienicę w Katowicach Szopienicach w której mieściła się plebania Kościoła ewangelicko-augsburskiego.

Zginęły dwie osoby, kilka rannych przebywa w szpitalach. Mieszkańcy stracili dom, a parafia miejsce spotkań i pracy społecznej na rzecz osób potrzebujących, m.in. dla uchodźców z Ukrainy, których gościła. 

Bp Jerzy Samiec, biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz bp Ryszard Bogusz, prezes Diakonii Polskiej: „Ta tragedia wstrząsnęła naszym Kościołem, nasze myśli i modlitwy są z szopienicką wspólnotą. Nie możemy pozostać obojętni. Okażmy naszą solidarność z tymi, których dotknął ten dramat”. Biskupi apelują o składanie ofiar na pomoc parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach Szopienicach i osobom bezpośrednio potrzebującym wsparcia po wybuchu. Zebrane środki zostaną przeznaczone na ich leczenie, rehabilitację i wsparcie psychologiczne oraz zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb życiowych tych, którzy stracili dach nad głową, m.in. ukraińskich uchodźców.

Ofiary można przekazywać za pośrednictwem płatności elektronicznych dotpay na https://diakonia.org.pl/darowizny/ lub bezpośrednio na konto diakonii:


Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP
ul. Miodowa 21, 00-246 Warszawa
Bank PEKAO S.A. I O/Warszawa
Numer konta: 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384 z dopiskiem „Szopienice”.


Do pomocy włączyła się także parafia ewangelicko-augsburska w Świdnicy. – Można wpłacić gotówkę na ten cel w kancelarii parafialnej, a my przekażemy zebrane pieniądze – mówi bp Waldemar Pytel. Kontakt do świdnickiej parafii (plac Pokoju 6): tel. 603 331 578. mail: kosciol@kosciolpokoju.pl

Zbiórka trwa do 5 marca.

Print your tickets