Koncert dla dzieci, które czekają na dom

100 dzieci w powiecie świdnickim czeka na prawdziwy dom, na przeniesienie do rodziny zastępczej. Do 170 takich rodzin trafiło już 255 dzieci z powiatu, ale to wciąż za mało. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie cały czas promuje tę formę opieki, ale kandydatów – i w naszym powiecie, i w całej Polsce – jest wciąż niewystarczająco.

System pieczy zastępczej wiąże się z wieloma problemami, m.in. brak finansów, konieczność umieszczania razem licznych rodzeństw, dzieci z różnymi deficytami i zaburzeniami. To wszystko sprawia, że mimo wzrostu liczby osób, które decydują się zostać opiekunami, nadal dramatycznie brakuje bezpiecznych miejsc do życia dla najmłodszych.

– Potrzeby w tym zakresie są ogromne, dlatego tak ważna jest szeroka informacja o możliwości stworzenia domu dla pokrzywdzonych, osieroconych dzieci – mówi Beata Galewska, dyrektorka PCPR w Świdnicy.

Nasza parafia postanowiła włączyć się te działania. We wtorek 30 maja, w Dniu Rodzicielstwa Zastępczego zapraszamy o g. 18.30 do Kościoła Pokoju na koncert organowy (wstęp wolny). Zuzanna i Maciej Batorowie zagrają utwory J.S. Bacha, S.K. Elerta, J. Alaina, Ch.-M. Widora. Po koncercie zapraszamy do stoiska PCPR, gdzie będzie można porozmawiać o tym, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać rodziną zastępczą.

Koncert będzie także okazją, żeby podziękować tym odpowiedzialnym i odważnym osobom, które już podjęły się trudu i stworzyły rodziny zastępcze

– To osoby, dla których ważne są miłość, akceptacja, tolerancja. Te same wartości, które są istotne także dla nas, dlatego z radością włączamy się w akcję promowania tej idei – mówi ks. bp Waldemar Pytel. – Zwłaszcza, że skala potrzeb jest ogromna. Bardzo zależy nam, aby informacja o możliwości stworzenia domu dla pokrzywdzonych, osieroconych dzieci dotarła do jak największego grona osób.

Koncert będzie transmitowany w internecie oraz udostępniony na kanale YouTube. Organizatorami są Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, powiat świdnicki oraz parafia ewangelicko-augsburska.

Print your tickets