Dallas, Sobótka, Świdnica – pasyjnie i z pasją

Najlepszy zespół wokalny z University of Texas zaśpiewa w Kościele Pokoju w środę 13 marca o godzinie 18. UT Dallas Chamber Singers to grupa studentów Szkoły Sztuk, Humanistyki i Technologii, których poprowadzi dr Jonathana Palant.

Prodziekan ds. sztuki założył m.in. Dallas Street Choir dla osób dotkniętych bezdomnością, za co w 2016 r. został uznany w USA za jednego z „Wynalazców Roku”. Był również założycielem i dyrygentem chóru Dallas PUMP! na rzecz zagrożonej młodzieży. Jest mentorem nauczycieli muzyki wokalnej w szkołach średnich i gimnazjach oraz emerytowanym prezydentem w National Alliance for Music in Vulnerable Communities. Amerykanom będzie towarzyszył Artem Arutyunyan, pochodzący z Rosji pianista i wykładowca na University of Texas. Jego repertuar obejmuje utwory od wczesnego XVIII wieku po współczesne kompozycje.

Tym razem usłyszymy muzykę wielkopostną, psalmy oraz muzykę amerykańską. Chór z Dallas wystąpi wspólnie z zespołem A Capriccio z Sobótki pod dyrekcją Natalii Magnuckiej. Współorganizatorem wydarzenia jest parafia ewangelicko-augsburska. Wstęp na koncert bezpłatny, serdecznie zapraszamy!

Print your tickets