Bachowi na 339. urodziny

W Niedzielę Wielkanocną o g. 17 zapraszamy do Kościoła Pokoju na koncert poświęcony Johannowi Sebastianowi Bachowi. Dlaczego po raz kolejny świętujemy urodziny mistrza z Lipska?

Ponieważ na początku XVIII w. kantorem naszej świątyni był Christian Gottlob Wecker, uczeń Bacha. Latem przypominamy o tym poprzez festiwal, a wiosną poprzez urodzinowy koncert. Tradycję zainaugurował w 2017 r. Maciej Bator, obecny kantor Kościoła Pokoju. W każde urodziny mistrza prezentujemy jego kolejne dzieła organowe.

– Potrzeba na to kilkunastu godzin, więc prawdopodobnie będziemy grali Bacha co najmniej do 2028 roku – żartuje dr Bator, wraz z którym wystąpią jego uczniowie: Natalia Mielnik, Filip Zabrzewski, Maciej Wywrocki oraz 9-letni Leonard Bator, który zagra na ręcznie napędzanym malutkim pozytywie.

Wystąpi także flecistka Blanka Morawska, uczennica trzeciej klasy świdnickiej szkoły muzycznej. Wstęp na koncert jest bezpłatny, serdecznie zapraszamy!

W programie:

Maciej Bator