Kościół Pokoju w Świdnicy nie ucierpiał podczas powodzi

W odpowiedzi na liczne pytania, zapewniamy – Kościół Pokoju w Świdnicy nie ucierpiał podczas powodzi. Wciąż jesteśmy otwarci dla zwiedzających od poniedziałku do soboty w g. 9-18 i w niedzielę w g. 12-18. Serdecznie zapraszamy do naszego wyjątkowego obiektu z listy UNESCO, a także do zwiedzania innych zabytków Dolnego Śląska.

Na skutek dezinformacji wielu turystów niepotrzebnie odwołuje przyjazdy. Zachęcamy, aby korzystać z atrakcji turystycznych, w które obfituje nasz kawałek Polski i które w większości nadal funkcjonują normalnie.

Pochopne odwołania to straty finansowe dla dolnośląskich przedsiębiorców, którzy często angażują się w pomoc dla powodzian. Warto ew. sprawdzić telefonicznie, gdzie można bezpiecznie przyjechać i wesprzeć nasz region swoją obecnością. Dolny Śląsk potrzebuje długofalowego wsparcia po powodzi, a ruch turystyczny jest jedną z form pomocy