Złota odznaka dla biskupa

„W uznaniu szczególnych zasług za ochronę sakralnego dziedzictwa kulturowego Dolnego Śląska” – z takim uzasadnieniem Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków przyznało złotą odznakę biskupowi Waldemarowi Pytlowi.

Dzień później, 10 września grupa specjalistów w zakresie ochrony obiektów drewnianych zwiedziła Kościół Pokoju. Goście m.in. z Japonii, Korei Płd. i Meksyku uczestniczyli w trzydniowej konferencji „Shatis 2015” na Politechnice Wrocławskiej, po raz pierwszy zorganizowanej w Polsce. Jest ona okazją do poznania aktualnych badań dotyczących ochrony historycznych obiektów drewnianych na całym świecie.
– Wiele z tych budowli straciliśmy bezpowrotnie z powodu trzęsień ziemi, pożarów albo zniszczeń dokonanych przez ludzi – mówił prof. Jerzy Jasieńko z Politechniki Wrocławskiej. – Tym bardziej trzeba podkreślić potrzebę rozszerzenia wiedzy na temat ich ochrony.