Solo i w duecie

Po sukcesie pierwszego wrześniowego koncertu, który otworzył nasz nowy cykl, zapraszamy na kolejny wieczór z muzyką. W piątek 28 października o g.17 w Kościele Pokoju duet Maciej i Zuzanna Batorowie oraz Jakub Moneta zagrają m.in. transkrypcję jednej z „Planet” Gustava Holsta, często wykorzystywaną w filmach.

„Planety” to najbardziej znany cykl angielskiego kompozytora i dyrygenta, skomponowany przed stu laty, po jego przypadkowej rozmowie o astrologii.

– Chcemy regularnie prezentować szerszej publiczności niedawno odnowione, największe w regionie organy piszczałkowe. To instrument symfoniczny o

wielkich możliwościach muzycznych, naśladuje rozbudowaną orkiestrę. Wspólnie ze świdnickimi organistami będziemy grać organowe transkrypcje muzyki orkiestrowej XVIII–XXI wieku oraz symfoniczne utwory organowe – mówi Maciej Bator, kantor świdnickiego Kościoła Pokoju, inicjator koncertów. Wstęp wolny.